KALENDARZ DZIAŁAŃ SZKOŁY – uroczystości, imprezy, konkursy, zawody

L.P.        UROCZYSTOŚCI  I  IMPREZY DATA ODPOWIEDZIALNI
WRZESIEŃ INTEGRACJA
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 01.09. SU
Akcja Sprzątania Świata 16.09 D. Gralak (kl. I-VI),

wych. oddziałów przedszk.

Najpiękniejszy grzyb –plastyczny Sanepid; wychowawcy kl. I-III
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych i Anglojęzycznych 27.09 Justyna Czyżyk – Markiewicz,

Iwona Werra

Dzień Chłopaka / Dzień Samorządności Uczniowskiej 30.09 SU
PAŹDZIERNIK – INTEGRACJA
DEN – Ślubowanie kl.I Gimnazjum 14.10 kl. I gim -Z. Cierzan
Ślubowanie klasy I 18.10 kl.I – A.Lesińska
Pasowania przedszkolaków 26 –28.10 Wychowawcy
MMBS „Książka to dopiero początek…” X bibliotekarze
„Rozczytane klasy 2016 – czytamy Sienkiewicza” X wychowawcy
Sztafetowe biegi przełajowe (SP,G) 5.10 Cz.D
Halowa piłka nożna szkół wiejskich (SP) 11.10 Cz.D
Najlepszy fizyk 13.10 M. Danowska
Konkurs piosenki religijnej 19.10 M.Wilma, A.Chomacka, A.Stolc
Konkurs recytatorski poezji Jana Pawła II 19.10 M.Wilma, A.Chomacka,
„Moja pomysłowa skarbonka” – plastyczny SKO   J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
(kuratoryjny) Konkurs j. polskiego SP 20.10 B. Bujak
(kuratoryjny) Konkurs języka polskiego 21.10 E. Michnik
(kuratoryjny) Konkurs matemat. SP 26.10 M. Jereczek
(kuratoryjny) Konkurs geograficzny 27.10 M. Walaszek
(kuratoryjny) Konkurs biologiczny 28.10 D. Gralak
LISTOPAD – TOLERANCJA
Unihokej dziewcząt i chłopców (SP, G) 3.11 Nożyno
Święto Niepodległości – apel 10.11 kl. Vb – E.S.B.
Liga matematyczna
Jubileuszowy Dzień Sienkiewicza 15.11 bibliotekarze
„Mój przyjaciel Tygrys” – konkurs I-III   J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
Konkurs recytatorski „Świeczka dla Mistrza Adama”   B.Bujak, E.Michnik, A.Paul
(kuratoryjny) Konkurs języka angielskiego 4.11 J. Czyżyk – Markiewicz
(kuratoryjny) Konkurs chemiczny 7.11 I. Pałacha
(kuratoryjny) Konkurs języka niemieckiego 8.11 I. Werra
(kuratoryjny) Konkurs j. angielskiego SP 9.11 E. Spiczak Brzezinska
(kuratoryjny) Konkurs fizyczny 9.11 M. Danowska
(kuratoryjny) Konkurs matematyczny 16.11 W. Miąskowska
(kuratoryjny) Konkurs informatyczny 17.11 I. Werra
(kuratoryjny) Konkurs historyczny 18.11 R. Knap
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 23-25.11
GRUDZIEŃ – WOLONTARIAT
Turniej wiedzy o Sienkiewiczu  12.12 poloniści
„Mikołajkowy Turniej Sportowy”  6.12 wychowawcy
Sztafety sprawnościowe klas II i III 14.12 Cz.D
„Drzewko bożonarodzeniowe” – plastyczny – klasy „0” i I-III

Konkurs na bożonarodzeniową pocztówkę – kl. IV-VI i gim

J. Wantoch Rekowska

bibliotekarze

Kolędy i pastorałki w przedszkolu wychowawcy
Konkurs kolęd i pastorałek A.Stolc, wychowawcy klas I-III
Jasełka dla rodziców i dziadków („0”) 21.12 Wychowawcy oddz. „0”
Wigilia szkolna – Jasełka 22.12 kl. IV – M.J.
STYCZEŃ – WOLONTARIAT
Pasowanie na czytelnika (kl.I) 10.01 bibliotekarze
Święto Szkoły 13.01 kl. IIA,IIB – I.Werra, A. Stolc
Bal karnawałowy („0”) 13.01 Wychowawcy oddz. „0”
LUTY – PRZECIW PRZEMOCY
Bal piżamowy (I-III)   wychowawcy
„SKO-we łamanie głowy”   J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
„Odznacz się w oszczędzaniu” – kl. II   J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
Piłka ręczna dz. i chł. (G) 8.02 Cz.D.
Walentynki 14.02 SU
Siatkówka dz. i chł. (SP) 14.02 Rokity
Piłka ręczna dz. i chł. (SP) 17.02 Cz.D.
Dzień języka ojczystego 21.02
Turniej języka ojczystego   poloniści
Szkolny konkurs ortograficzny   poloniści
Turniej wiedzy pożarniczej – gm  3.02 B.Bujak, A.Stolc
MARZEC – SPOTKANIA Z KULTURĄ
Koszykówka dz. i chł. 2.03 Cz.D.
Dzień Dziewczyny/Dzień kobiet 8.03 SU
Drużynowe Biegi Przełajowe (SP, G) 9.03 Cz.D.
Siatkówka dz. i chł. (G) 10.03 Nożyno
Tydzień Kaszubski 13-15.03 E.Kosińska

 

Konkurs pisowni kaszubskiej – kl.V-VI
Konkurs czytania powieści „Życie i przygody Remusa” – kl.VI
Konkurs wiedzy o Kaszubach – kl.VI
Międzyszkolny konkurs ortograficzny  23.03 poloniści
Konkurs mitologiczny  20.03 R.Knap
  Powitanie wiosny- Dzień SU 21.03 SU
  Mistrz ortografii kl.II-III wychowawcy
  „Master of English” J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
   Turniej wiedzy pożarniczej – pow  7.04
  Koszykówka dz. i chł.(SP) 24.03 Rokity
KWIECIEŃ – ZDROWY TRYB ŻYCIA
  Piłka nożna dz. i chł. (SP)  4.04 Cz.D.
   Poranek Wielkanocny 12.04 kl. IIIa,IIIb sp – M. Walaszek, J.Sawicka
  Moja szkoła – konkurs plastyczny wychowawcy
   „Z ekologią za pan brat” – konkurs ekologiczny kl. II-III B. Węsierska, A. Lesińska
   „Master of English” J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
  Konkurs wiedzy o 27 WDP AK – kl.VI R.Knap
   EGZAMIN GIMNAZJALNY  19-21.04
  Mistrz matematyki  matematycy
  „Prewencja, ale inaczej”  5.04 B.Bujak, A.Stolc
  Piłka nożna dz. i chł. (G)  27.04 Cz.D.
  Apel z okazji 3 maja 26.04 kl. Va – B. Bujak
  Impreza czytelnicza: „Hobbit tu i tam” – gra terenowa bibliotekarze
MAJ – WIELKA I MAŁA OJCZYZNA
  4-bój LA (SP) 10.05 Cz.D.
  Konkurs recytatorski (oddz. przedszk.)   wychowawcy
  Konkurs pięknego czytania    wychowawcy
  Piękno mojej małej ojczyzny- literacko – plastyczny   M. Walaszek
  Turniej wiedzy o Polsce        M. Walaszek
  70 – lecie Szkoły Podstawowej  19.05
  „Pan Piątak” –   J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
  „English is easy”   J. Czyżyk – Markiewicz, E.Spiczak Brzezinska
  „Pomysł na odpady” – ekologiczny   D. Gralak
  Konkurs frazeologiczny   poloniści
  „Filipiada”   M.Wilma, A.Chomacka,
   Święto Rodziny  ??? ?  
CZERWIEC – PRZECIW UZALEŻNIENIOM
  Dzień Sportu Szkolnego 1.06 n-le  wf + wychowawcy
  Mistrzostwa Gry w Scrabble o stypendium Dyrektora Szkoły M. Puttkammer
  „Mały matematyk” wychowawcy
  Zakończenie roku oddziałów przedszkolnych 22.06 wychowawcy
  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017, 23.06 kl. III gim – R. Knap