KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017 r.
Zimowa przerwa świąteczna 23 – 31 grudnia 2017 r.
Ferie zimowe 29 stycznia – 11 lutego 2018 r.
Rekolekcje wielkopostne 14-16 lutego 2018 r.
Wiosenna przerwa świąteczna 29 marca – 3 kwietnia 2018 r.
Egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum 18, 19, 20 kwietnia 2018 r.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (bez konieczności odpracowania)  

  • 2 listopada 2017 r.
  • 18 kwietnia 2018 r.
  • 19 kwietnia 2018 r.
  • 20 kwietnia 2018 r.
  • 30 kwietnia 2018 r.
  • 2 maja 2018 r.
  • 4 maja 2018 r.
  • 1 czerwca 2018 r.
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych 22 czerwca 2018 r.
Ferie letnie 23 czerwca – 31 sierpnia 2018 r.

 

 

KALENDARZ DZIAŁAŃ SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 

L.P.        UROCZYSTOŚCI  I  IMPREZY DATA ODPOWIEDZIALNI
WRZESIEŃ
1. Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 04.09 SU
2. Akcja Sprzątania Świata pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce” 15-17.09 D. Gralak (kl. I-VI),

wych. przedszkoli

3. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych i Anglojęzycznych 26.09. Justyna Czyżyk – Markiewicz,

Iwona Werra

4. Dzień Chłopaka 30.09 SU
5. Turniej wiedzy o Polsce (rok 2017 rokiem rzeki Wisły) M. Walaszek
PAŹDZIERNIK
6. DEN 13.10 Kl. VI a, VI b –  I. Pałacha, B. Bujak
7. Ślubowanie klas 1 sp 17.10 kl. 1a, 1b – M. Walaszek, J. Sawicka
8. Pasowania przedszkolaków:

3-4-latki 18.10.18 r.

4-5-latki

5-6-latki

6-7-latki

wychowawcy
9. międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych – temat: ”…………………………………………………………………” bibliotekarze
10. „Rozczytane klasy 2017” – (n-le decydują o formie i literaturze) wychowawcy
11. Sztafetowe biegi przełajowe (SP, G) Cz. Dąbrówka
12. Halowa piłka nożna szkół wiejskich (SP) Cz. Dąbrówka
13. Konkurs piosenki religijnej M. Wilma, A. Chomacka, A. Stolc
14. Konkurs recytatorski poezji Jana Pawła II M. Wilma, A. Chomacka, E. Michnik
15. Plakat promujący oszczędzanie – konkurs plastyczny-SKO 16-28.10 J. Czyżyk – Markiewicz
16. Dzień Dziewczyny 11.10 SU
17. (kuratoryjny) Konkurs j. polskiego SP 27.10 B. Bujak
18. (kuratoryjny) Konkurs j. angielskiego SP 26.10 M. Miszk
(kuratoryjny) Konkurs matematyczny SP 25.10 M. Jereczek
19. (kuratoryjny) Konkurs geograficzny G 20.10 M. Walaszek
20. (kuratoryjny) Konkurs j. angielskiego G 27.10 J. Czyżyk – Markiewicz
21. (kuratoryjny) Konkurs j. niemieckiego G 31.10 I. Werra
LISTOPAD
22. Unihokej dziewcząt i chłopców (SP, G) Nożyno
23. Konkurs pieśni patriotycznej A. Stolc
24. Dzień Polski (dla wszystkich uczniów) Zespół edukacyjno-wychowawczy
25. Święto Niepodległości – apel 10.11 kl. IVa– D. Gralak, kl. IVb – J. Czyżyk – Markiewicz
26. „Royal Family” – konkurs dla ucz. Kl. 4 13-26.11 J. Czyżyk – Markiewicz
27. Konkurs recytatorski „Świeczka dla Mistrza Adama” listopad B. Bujak, E. Michnik, A. Paul
28. Konkurs plastyczny – temat: „……………………………………………………………………………” organizator – Gospodarstwo Rybackie w Kozinie
29. (kuratoryjny) Konkurs biologiczny G 17.11 D. Gralak
30. (kuratoryjny) Konkurs chemiczny G 14.11 I. Pałacha
31. (kuratoryjny) Konkurs fizyczny G 08.11 M. Jereczek
32. (kuratoryjny) Konkurs historyczny G 03.11 R. Knap – Godyń
33. (kuratoryjny) Konkurs informatyczny G 16.11 I. Werra
34. (kuratoryjny) Konkurs j. polskiego G 24.11 E. Michnik
35. (kuratoryjny) Konkurs matematyczny G 23.11 I. Palacha
36. Próbny egzamin gimnazjalny kl. III G
GRUDZIEŃ
37. Dzień Wolontariusza – od kl. 3 sp do III gimn. 5.12 M. Wilma, A. Chomacka
38. „Mikołajkowy Turniej Sportowy” wychowawcy kl. I-III sp
39. Sztafety sprawnościowe klas II i III Cz. Dąbrówka
40. „Drzewko bożonarodzeniowe” – konkurs plastyczny – „0” i I-III sp J. Wantoch Rekowska
41. Konkurs na bożonarodzeniową pocztówkę – kl. IV-VII i gim bibliotekarze
42. Kolędy i pastorałki w przedszkolu wychowawcy
43. kiermasz bożonarodzeniowy 19.12.17 r.

(w dniu wywiadówki)

44. Konkurs kolęd i pastorałek A. Stolc, wychowawcy klas I-III (w Jasieniu)
45. Wieczór kolęd i pastorałek (dla szkolnej społeczności i lokalnego środowiska) A. Chomacka, H. Sójka, M. Wilma,             A. Stolc
STYCZEŃ
46. Quiz „Pojęcia bankowe” 08.01 J. Czyżyk-Markiewicz
47. Pasowanie kl. 1 sp na czytelnika 10.01 bibliotekarze
48. Konkurs wiedzy o 27 WDP AK 10.01 R. Knap
49. Święto Szkoły 18.01 kl. VII  – M. Dawidowska, Kl. II gim.–          Z. Cierzan oraz A. Stolc
50. Bal karnawałowy w oddz. „0” 12.01 Wychowawcy oddz. „0”
51. Turniej wiedzy pożarniczej (etap szkolny) 17.01 B. Bujak, A. Stolc
LUTY
52. Bal piżamowy (I-III) wychowawcy
53. Piłka ręczna dz. i chł. (G) Cz. Dąbrówka
54. Walentynki 14.02 SU
55. Dzień języka ojczystego – spotkanie z artystą 21.02 B. Bujak, E. Michnik
56. Siatkówka dz. i chł. (SP) Rokity
57. Piłka ręczna dz. i chł. (SP) Cz. Dąbrówka
MARZEC
58. Turniej BRD (etap szkolny) H. Sójka, A. Stolc
59. Międzyszkolny konkurs czytelniczy dla kl. 3 sp H. Sójka, S. Malek-Radziszewska
60. Koszykówka dz. i chł. Cz. Dąbrówka
61. Drużynowe Biegi Przełajowe (SP, G) Cz. Dąbrówka
62. Siatkówka dz. i chł. (G) Nożyno
63. Tydzień Kaszubski 13-15.03 E. Kosińska

 

64. Konkurs pisowni kaszubskiej – kl. V-VII
65. Konkurs czytania powieści „Życie i przygody Remusa” – kl. VII
66. Konkurs wiedzy o Kaszubach – kl. V
67. Szkolny konkurs ortograficzny poloniści
68. Konkurs mitologiczny R. Knap
69. Międzyszkolny konkurs samorządów uczniowskich B. Bujak
70. Powitanie wiosny/Dzień SU 21.03 SU
71. Koszykówka dz. i chł.(SP)   Rokity
72. Poranek Wielkanocny   kl. 1a, 1b sp
73. Konkurs plastyczny o tematyce wielkanocnej   A. Stolc
KWIECIEŃ
74. Piłka nożna dz. i chł. (SP) Cz. Dąbrówka
75. Impreza czytelnicza – kl. VII – III gimn. H. Sójka, S. Malek-Radziszewska
76. „Z ekologią za pan brat” – konkurs ekologiczny kl. II-III sp 25.04 B. Węsierska oraz wych. kl. III b SP
77. EGZAMIN GIMNAZJALNY 18-20.04
78. Mistrz matematyki 11.04  matematycy
79. „Prewencja, ale inaczej” B. Bujak, A. Stolc
80. Międzyszkolny konkurs ortograficzny poloniści
81. Próbny egzamin kl. II G
82. Piłka nożna dz. i chł. (G) Cz. Dąbrówka
83. Apel z okazji 3 maja 27.04 kl. V – M. Jereczek, D. Gralak
84. Egzamin – Karta rowerowa – kl. 4 H. Sójka
85. Impreza czytelnicza: „Hobbit tu i tam” – gra terenowa bibliotekarze
86. Przegląd pieśni religijnej A. Stolc (Studzienice)
MAJ
87. Rok Ireny Sendlerowej w 10 rocznicę jej śmierci (12.05.2008 r.) 11.05 R. Knap (gazetka)
88. 4-bój LA (SP) Cz. Dąbrówka
89. Konkurs recytatorski (oddz. przedszk.) wychowawcy
90. Konkurs pięknego czytania ze zrozumieniem Zespół edukacyjno-wychowawczy
91. Piękno mojej małej ojczyzny – konkurs literacko – plastyczny M. Walaszek
92. „English is easy” – gimnazjum 14.05 J. Czyżyk – Markiewicz
93. „Pomysł na odpady” – ekologiczny D. Gralak
94. Konkurs frazeologiczny poloniści
95. Pokazy z fizyki i chemii I. Pałacha, M. Jereczek, G. Neubauer
96. „Filipiada” A. Chomacka
97. Dzień Sportu Szkolnego 30.05
CZERWIEC
98. Mistrzostwa Gry w Scrabble A. Paul, E. Michnik
99. „Mały matematyk” Wychowawcy kl. 1-3 sp
100. Zakończenie roku oddziałów przedszkolnych 21.06 Wychowawcy
101. Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 22.06 kl. III gim.  R. Knap,     I.  Werra

 

  1. “Mistrz Oszczędzania2018” – 05.09.17 – 17.06.18 r. – p. J. Czyżyk – Markiewicz
  2. Projekt e-twinning – kl. VII – III gim. – p. J. Czyżyk – Markiewicz